Znaczenie cyberbezpieczeństwa w biznesie: Najważniejsze powody

Bezpieczeństwo cybernetyczne dla firm jest jedną z najbardziej obiecujących dziedzin, która ma ogromny potencjał wzrostu w nadchodzących latach. Każdy kawałek technologii potrzebuje Cybersecurity w tym czy innym punkcie. Cybersecurity jest wszystko o zabezpieczeniu cyberprzestrzeni, ochrony użytkowników i ich prywatności poprzez egzekwowanie ścisłych przepisów bezpieczeństwa i protokołów, które będą zapobiegać każdej formie cyberataku.

Technologia rozwija się w szybkim tempie. Nowe formy urządzeń powstają w coraz krótszych odstępach czasu. Technologie takie jak Cloud Computing, IoT, są agresywnie skalowane. Wszystkie te nowe technologie i urządzenia wymagają ochrony przed cyberprzestępcami, oprócz zabezpieczenia istniejących technologii. Każda firma potrzebuje silnej warstwy środków bezpieczeństwa cybernetycznego, które pomogą jej bronić się przed rosnącymi obawami dotyczącymi cyberataku i jego konsekwencji. Istnieją różne środki, które firmy i przedsiębiorstwa mogą podjąć, aby chronić się przed tymi krytycznymi zagrożeniami.

Każda forma i wielkość przedsiębiorstwa stoi w obliczu zagrożenia cyberprzestępczością. Dzięki Internetowi firmy korzystają z technologii cyfrowej na każdym kroku, począwszy od wysyłania i odbierania wiadomości e-mail, poprzez transakcje finansowe, tworzenie sieci i współpracę, aż po pracę w czasie rzeczywistym itp. Kiedy te linie komunikacyjne zostaną przerwane, pojawiają się ogromne konsekwencje, które mogą mieć katastrofalny wpływ na całą działalność firmy. Każdy cyberatak może zrujnować reputację firmy z powodu potencjalnej utraty wrażliwych danych swoich klientów.

Tutaj w tym blogu, będziemy omawiać sposoby ochrony firmy przed tymi zagrożeniami cybernetycznymi, aby pomóc Ci wyprzedzić je na każdym kroku, ponieważ każda forma biznesu, począwszy od MNCs, najlepszych organizacji, instytucji rządowych, organizacji pozarządowych, MŚP, SMBs, startupów, itp. są zagrożone.

Brak świadomości jest powodem numer jeden

Przedsiębiorstwa muszą być proaktywne w zakresie cyberbezpieczeństwa lub zapobiegania cyberzagrożeniom. Według popularnych badań, powodem numer jeden dla rosnącej liczby zagrożeń cybernetycznych jest brak świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Trwająca pandemia zmusiła firmy do zdalnego działania, a co za tym idzie, zwiększyła popularność usług cyfrowych na całym świecie. Obecnie więcej użytkowników jest obecnych w Internecie niż wcześniej. Coraz większym problemem jest to, że nie są oni wyposażeni we właściwą wiedzę lub informacje.

Świadomość jest kluczem, ponieważ cyberprzestępcy stają się coraz sprytniejsi i coraz częściej używają skomplikowanych, zaawansowanych narzędzi do wykonywania swoich zadań. Brak świadomości bezpieczeństwa cyfrowego prowadzi do tego, że klienci mogą przyczynić się do naruszenia bezpieczeństwa firmy lub prywatności poszczególnych osób. Jeśli to musi się skończyć, firmy muszą wkroczyć poprzez regularne jazdy świadomości i utrzymanie pracowników poinformowanych o sposobach i metodach, które hakerzy wdrażają do pułapki. Kurs bezpieczeństwa IT zapewnia szerokie szkolenia dla pracowników na różnych narzędziach.

Hakerzy mogą wysyłać legalnie wyglądające wiadomości e-mail, które mogą nakłonić Cię do podania poufnych danych uwierzytelniających lub użyć wyskakujących okienek, aby zachęcić Cię do kliknięcia. Mogą też użyć wiadomości e-mail, aby zachęcić Cię do pobrania załączników, które są przydatne w Twojej pracy. W podobny sposób zdobędą Twoje dane uwierzytelniające i wykorzystają je do wysyłania służbowych wiadomości e-mail, przeprowadzania transakcji finansowych, kradzieży poufnych informacji i ukrywania się w systemie przez długi czas.

Ochrona przed wyciekiem danych

Ochrona przed wyciekiem danych to kolejny obszar troski o zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa swoich klientów. Firmy lub przedsiębiorstwa przechowują wszystkie swoje dane, począwszy od danych klientów, danych biznesowych i innych wrażliwych informacji, które mogą być potencjalnie zagrożone kradzieżą, jeśli hakerzy uzyskają dostęp do któregokolwiek z ważnych danych uwierzytelniających pracowników.

Jednym z wielu zalecanych sposobów ochrony danych przed wyciekiem jest używanie wiadomości typu burner emails. Te palnika e-maile są nic innego jak fałszywe e-maile organizacji, że używają do zalogowania się do stron internetowych, że nie wolą dać swoje wszystkie dane uwierzytelniające. Możesz również skorzystać z wielu narzędzi, które pomogą Ci zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Twoich danych.

Ataki ransomware są coraz częstsze

Ataki typu ransomware ostatnio nasilają się. Czym one są? Możesz się zastanawiać. To złośliwe oprogramowanie, które po zainstalowaniu szyfruje dane, blokuje je i odblokowuje tylko w zamian za okup, którego żądają hakerzy. Ataki ransomware rosną również dlatego, że coraz więcej firm korzysta z chmury do przechowywania swoich wrażliwych danych.

Wiele osób uważa, że chmura jest znacznie bezpieczniejsza niż fizyczne urządzenia magazynujące. Prawda jest taka, że chmura uczyniła je bardziej podatnymi na ataki. Ale dostawcy usług w chmurze czynią to swoją misją, aby wdrożyć swoje siły cyberbezpieczeństwa, aby zapobiec takim atakom w firmach, ponieważ może to zszargać ich reputację i stracić wielu klientów biznesowych z powodu problemów z zaufaniem i niezawodnością, co poważnie zaszkodzi ich działalności.

Z tych powodów eksperci zalecają regularne aktualizowanie oprogramowania, aby usunąć wszelkie luki, które mogą umożliwić ransomware przedostanie się do systemu. Firmy muszą również inwestować w wykrywanie tego złośliwego oprogramowania, aby mieć przewagę nad cyberprzestępcami.

Ataki socjotechniczne są coraz częstsze dzięki rosnącej obecności w mediach społecznościowych

Hakerzy przeprowadzają ataki inżynierii społecznej, uzyskując dostęp do swoich danych uwierzytelniających za pośrednictwem mediów społecznościowych. Istnieje wiele rodzajów ataków socjotechnicznych, które zdarzają się codziennie. Wraz z rozwojem wielu nowoczesnych technologii, pojawiło się wiele nowych metod zdobywania danych uwierzytelniających za pośrednictwem mediów społecznościowych. Hakerzy przeprowadzają oszustwa na różne sposoby. Aby uniknąć takich prób wykolejenia bezpieczeństwa całego systemu. Zaleca się, aby nie otwierać żadnych wiadomości e-mail, które wyglądają podejrzanie na pierwszy rzut oka. I nie wolno pobierać żadnych plików, jeśli nadawca wygląda podejrzanie i nigdy nie wprowadzać swoich danych bez odpowiedniego sprawdzenia legalności nadawcy.

Wnioski

Wszystkie z wyżej wymienionych czynników, plus wiele innych, są powodem, dla którego cyberprzestępcy narażają system i zdobywają przewagę nad swoimi ofiarami. Hakerzy mogą wykradać poufne informacje, sprzedawać je, handlować nimi, a nawet manipulować nimi, aby trwale wpłynąć na działalność firmy. Istnieją różne skutki tych działań, finansowe i reputacyjne. Każda firma raz zaatakowana stanie się ofiarą na dość długi czas, ponieważ klienci nie będą chcieli kontynuować współpracy lub nowi klienci rozpoczną działalność.

Poza faktem utraty przychodów, firmy te mogą również stanąć w obliczu sankcji regulacyjnych ze strony organów regulacyjnych, takich jak GDPR. Uświadamiaj swoich pracowników, regularnie aktualizuj oprogramowanie, łataj luki w zabezpieczeniach i traktuj bezpieczeństwo poważnie, aby usprawnić działalność swojej firmy.

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria