YEAH - Księga przedsiębiorczości rolniczej

Księga Przedsiębiorczości Rolniczej jest końcowym rezultatem partnerskiego projektu YEAH. Książka ta została opracowana w celu wspierania młodych rolników i poszerzania ich horyzontów dotyczących możliwości w sektorze rolniczym. Ponadto, w celu poprawy kompetencji rolniczych młodzieży, zapewniając im jednocześnie możliwości zarabiania pieniędzy w rolnictwie.

Dlatego też, książka ta jest najbardziej odpowiednia dla młodych ludzi , którzy szukają alternatywnych możliwości zatrudnienia. Pewnie zastanawiacie się Państwo, co jest takiego szczególnego w takiej książce, skoro przedsiębiorczość jest gorącym tematem. Odpowiedź jest po prostu taka, że publikacje z zakresu przedsiębiorczości rolniczej są nieco ograniczone w porównaniu z innymi aspektami przedsiębiorczości.

Dodatkowo, wraz z Księgą Przedsiębiorczości Rolniczej ukazują się dwie inne książki, które wzajemnie się uzupełniają. Pierwszą z nich jest książka Aquaponic System in Soilless Farming, która opisuje różne zastosowania i budowę systemów Aquaponics. Będzie ona stanowiła punkt odniesienia dla młodych rolników instalujących systemy Aquaponics wraz ze szczegółowymi informacjami na temat ich działania.

Drugą pozycją jest Księga Efektywnych Technik Rybackich dla Systemów Akwaponicznych, wyjaśniająca różne rodzaje ryb stosowanych w systemach Aquaponics. Książka ta zawiera szczegółową analizę każdej ryby, jej odpadów oraz wytyczne dotyczące jej uprawy w zależności od klimatu i warunków geograficznych.

Zastosowana metodologia

Do opracowania tych książek partnerzy wykorzystali zarówno dane pierwotne, jak i wtórne. Na przykład, w Księdze Przedsiębiorczości Rolniczej, partnerzy podkreślają najlepsze praktyki z ich krajów. Najpierw dokonano przeglądu literatury na temat statystyk dotyczących rolnictwa i akwakultury w danym kraju oraz aktualnych możliwości finansowania. Następnie książka kontynuuje wywiady z innowacyjnymi lokalnymi rolnikami i producentami, którzy podzielili się swoimi pomysłami i najlepszymi praktykami.

Pozostałe dwie książki, " Księga systemu akwaponicznego w rolnictwie bezglebowym " i " Księga skutecznych technik rybackich dla systemów akwaponicznych ", zawierają głównie dane wtórne. Przeprowadzono szeroko zakrojone badania na tematy poruszane w tych książkach, podczas gdy zawierają one również praktyczne wskazówki, które czytelnicy mogą wykorzystać jako podręcznik.

Kilka słów o projekcie YEAH

Na początek, YEAH jest projektem Erasmus+, którego celem jest promowanie akwaponiki wśród młodych ludzi. Istnieje wiele możliwości w sektorze rolniczym, o których młodzi ludzie powinni wiedzieć, a akwaponika jest jedną z nich. Ten projekt jest bardzo ważny, ponieważ może zmniejszyć bezrobocie wśród młodych ludzi, ale także przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, ponieważ akwaponika jest ekologicznym sposobem uprawy.

Te książki są doskonałym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o przedsiębiorczości rolniczej i dlaczego nie stworzyć własną firmę. Korzystając z tych książek, będziesz miał wystarczającą wiedzę, aby rozpocząć nowe przedsięwzięcie przedsiębiorcze w sektorze rolnym.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie YEAH, kliknij tutaj.

Wszystkie książki i odpowiednie materiały można znaleźć tutaj.

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria