Turystyka w 2020 r. i Covid-19

Projekt HOSTVET - "POPRAWA ZARZĄDZANIA LOKALNYMI ORGANIZACJAMI HOSTING VET W SEKTORZE TURYSTYCZNYM" to projekt, który koncentruje się na sektorze turystycznym - dziedzinie, która w nadchodzącym czasie stanie przed wielkimi wyzwaniami. Partnerstwo stworzyło blog "NEWS FROM EUROPE", na którym dzieli się informacjami o działaniach w ramach projektu. W chwili obecnej wszyscy partnerzy dzielą się informacjami na temat sytuacji, z jaką mają do czynienia w swoich krajach. Poniżej można znaleźć streszczenia artykułów opublikowanych na blogu.

"Miesiąc marzec 2020 r. charakteryzował się pandemią #Covid19 pandemia we Włoszech, która uniemożliwiła nam wyjście z domu, spotkanie, porównanie się, dzielenia się doświadczeniami z realizacji projektów, planowania naszych cyklicznych spotkań. Europa doznała i nadal doznaje zbiorowego szoku, z którego trudno będzie jej się otrząsnąć. z którego z trudem wyjdzie. Nasze projekty zostały wstrzymane, podobnie jak Hostvet, dla którego udaje nam się zakończyć podstawowe działania. Kraje zaangażowane w ten w ten projekt, Włochy, Hiszpania i Portugalia, ponoszą ogromne straty w wyniku tak dramatycznej fazy, a także Grecja i Belgia, choć jeszcze nie w tak w sposób dotkliwy".

Streszczenie z TIA Formazione-Italy

"W tym roku wszyscy żyją w zupełnie innych warunkach niż zwykle niż zwykle z powodu COVID-19. Jest to pandemia, która bardzo szybko rozprzestrzeniła się w w wielu krajach, zwłaszcza w Europie, takich jak Włochy, Hiszpania, Niemcy, Francja... Coraz więcej krajów jest dotkniętych koronawirusem i ma to wpływ na na turystykę, ponieważ obywatele muszą pozostać w domach, co zmusza ich do do odwoływania wszelkich wyjazdów, zarówno turystycznych, jak i służbowych. Turystyka utknęła w martwym punkcie na całym świecie."

Streszczenie z MAD dla Europa-Hiszpania

"W kraju, w którym turystyka jest jedną z jedną z głównych podstaw gospodarki, a także w obliczu zbliżających się świąt wielkanocnych gdzie można się spodziewać dużego napływu turystów zagranicznych i portugalskich do do głównych ośrodków turystycznych w Portugalii, co stanie się z turystyką w Portugalii? Ile czasu minie, zanim zaczniemy wracać do normalności? To tylko niektóre z pytań, na które wszyscy staramy się uzyskać odpowiedzi, ale w tej chwili wydaje się, że chcemy poznać odpowiedzi na wszystkie nasze wątpliwości i obawy, ale jedyne, co możemy zrobić, to czekać".

Abstrakt z Proandi-Portugalia

"Z powodu wirusa COVID 19 prawie prawie wszystkie hotele w Brukseli musiały zostać zamknięte, co było pierwszym wydarzeniem w sektorze turystycznym. Jednak, aby zapewnić zakwaterowanie członkom załogi i ich pasażerom, kilka hoteli wokół lotniska Zaventem pozostanie otwartych, a ich obłożenie wyniesie prawie 98%. Restauracje w tych hotelach pozostają zamknięte, a w recepcji umieszczono ladę z jedzeniem na wynos. w recepcji umieszczono stoisko z daniami na wynos. Pracownicy musieli dostosować swoją pracę do nowych warunków odległości i środków obsługi".

Streszczenie z Belerasm-Belgia

"Grecja cieszy się reputacją jako jeden z najlepszych celów turystycznych na świecie. Grecja nadal jest preferowanym kierunkiem turystycznym, ale żadne statystyki nie są w stanie przewidzieć jak dokładnie sytuacja ta zmieni się w związku z pandemią COVID-19, która która dotknęła całą planetę. 85% ruchu turystycznego odbywa się w miesiącach maj-październik, a pełne miesiące to lipiec, sierpień i wrzesień, co intensywnie demonstruje sezonowość turystyki w Grecji".

Streszczenie z IED-Grecja

Aby być na bieżąco z postępami i działaniami projektu oraz przeglądać oryginalne artykuły, możesz odwiedzić naszą stronę: https://hostvetproject.wordpress.com/

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria