Przestrzenie coworkingowe rozwiązaniem na nudę związaną z pracą zdalną

Pandemia całkowicie odmieniła nasze życie, począwszy od tego, jak kończymy nasze obowiązki, pracę, czy spędzamy czas. Wszystko się zmieniło, zwłaszcza na poziomie osobistym. Nie widujemy się często z naszymi krewnymi i przyjaciółmi, ani nie podróżujemy często, aby ich odwiedzić, bojąc się wirusa. Jeśli chodzi o nasze życie zawodowe, to od początku pandemii bardzo się ono zmieniło. Niektórzy mogą nazwać to rewolucją, ponieważ wygoda pracowników jest dziś traktowana priorytetowo.

Coworking to obecnie nowy trend, z którego wcześniej korzystały tylko startupy lub freelancerzy. Coworking jeszcze do dzisiaj nie był na niczyjej liście. Rosnąca liczba pracowników zdalnych stworzyła ideę coworkingu, aby pozbyć się ogromnej nudy i izolacji podczas pracy w domu.

Przestrzenie coworkingowe dały pracownikom powód do pracy poza domem w elastycznym środowisku, gdzie mogą wnieść wiele nowych pomysłów i kreatywności do swojej pracy, co mogłoby nie mieć miejsca w domu. Przestrzeń coworkingowa byłaby świetnym miejscem do rozpoczęcia pracy, zwłaszcza jeśli zatrudniasz zdalnego inżyniera oprogramowania do swojego projektu rozwoju aplikacji.

Pozwól, że przedstawimy Ci podstawowe wprowadzenie do coworkingu.

Wprowadzenie do coworkingu

Przestrzenie coworkingowe są na top liście startupów, freelancerów i małych firm już od kilku lat. Koncepcja ta nabrała rozpędu, ale covid-19 zmusiła wszystkich do pracy w domu.

Obecnie przestrzenie coworkingowe odnotowują 24-procentowy boom każdego roku. Dlatego właściciele nieruchomości komercyjnych myślą teraz o otwieraniu takich przestrzeni zamiast konwencjonalnych biur. Przestrzenie coworkingowe zapewniają elastyczne środowisko pracy, oferując pracownikom zdalnym możliwość rozwoju i stania się bardziej produktywnym w takiej przestrzeni współpracy.

Jak działają przestrzenie coworkingowe?

Pracownicy rejestrują się w celu uzyskania członkostwa pozwalającego im na korzystanie z przestrzeni, kiedy tylko chcą. Mogą korzystać z przestrzeni codziennie, co tydzień, a nawet co miesiąc. Niektóre pomieszczenia są otwarte nawet 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pracownicy pochodzą z kilku różnych firm i korzystają z tej samej powierzchni w tym samym czasie.

Nudzenie się w domu nie jest teraz możliwe. Zamiast tego, dlaczego nie pracować z ludźmi o podobnych poglądach, którzy są świetni do interakcji i dzielić z nimi przestrzeń roboczą?

W tym artykule poznamy wszystkie możliwe powody, dla których przestrzeń coworkingowa jest rozwiązaniem problemu nudy i izolacji w pracy zdalnej. Omówimy również różne zalety tego rozwiązania. Więc bez dalszych ceregieli, zaczynajmy.

Wielkie korzyści z przestrzeni coworkingowej w celu wyeliminowania izolacji w pracy zdalnej

Idea przestrzeni coworkingowej jest fantastyczna dla osób pracujących w domu, ponieważ sprzyja wzrostowi i rozwojowi. Przestrzeń coworkingowa oferuje elastyczne środowisko biurowe, w którym można spotkać różnych pracowników pracujących dla różnych firm.

Przestrzenie te są wyposażone w meble biurowe, kantynę lub kuchnię, WiFi i sale konferencyjne. Niektóre z nich oferują nawet bezpłatne przekąski i napoje. Ich celem jest zapewnienie przyjemnego środowiska pracy, aby zwiększyć kreatywność i wydajność.

1. Wprowadź zmianę w stylu pracy

Biura korporacyjne są zbyt monotonne i w końcu zaczynają się czuć jak u siebie w domu. Wielu osobom trudno jest się skupić na rozmowach i dyskusjach biurowych. Skoncentrowanie się na pracy może być sporym wyzwaniem. Ale są też takie przestrzenie, które oferują spokojne środowisko pracy dla pracowników, aby mogli się skupić.

Przestrzenie coworkingowe zapewniają dużą różnorodność w miejscu pracy. Możesz wybrać cichą przestrzeń lub wspólny obszar roboczy. Dostępnych jest wiele opcji, abyś czuł się komfortowo podczas pracy.

Należy zauważyć, że pracownicy zdalni i ci, którzy pracowali w domu przed pandemią, wybierają przestrzenie coworkingowe. Zapotrzebowanie na takie przestrzenie robocze ze strony pracowników korporacyjnych wzrosło o 21 procent w 2018 roku.

2. Jasno określ swoje godziny pracy

W dzisiejszych czasach wielu marudzi, że pracuje nadmiernie z powodu pracy w domu. Praca w domu może sprawić, że będziesz pracować więcej, ponieważ tracisz poczucie czasu podczas pracy na swoim wygodnym łóżku lub kanapie podczas uderzania w tv i jedzenia popcornu.

Podczas gdy pracujesz w tradycyjnych miejscach pracy, nie pracujesz w momencie wyjścia do domu. Masz jasno określony czas pracy. Ale to samo może nie być możliwe w domu.

Dlatego właśnie w tym miejscu pojawiają się przestrzenie coworkingowe. Oczywiście wychodzisz do pracy i wracasz do domu; w ten sposób wiesz, kiedy przestać pracować. To daje Ci trochę czasu dla siebie i swojej rodziny. Po tym wszystkim, spokój psychiczny jest również istotne.

3. Eliminuje całe biurowe szaleństwo

Chociaż przestrzenie coworkingowe mogą być dość rozpraszające, zbyt, ponieważ nie oferuje Ci całkowitą samotność, wciąż, to może być lepsze niż praca w biurze korporacji. Ludzie wokół ciebie nie są z twojej firmy, co zmniejsza możliwość jakichkolwiek dyskusji i plotek.

Nie jest to jednak tak monotonne jak praca w domu, ponieważ wiesz, że w każdej chwili możesz zrobić sobie przerwę i porozmawiać z ludźmi w pobliżu. To jest jak spełnienie marzeń, aby mieć takie miejsca pracy, gdzie można uniknąć ścisłej kultury biurowej firmy i uniknąć pracy w domu samemu.

4. Brak potrzeby gotowania jedzenia

Oczywiście, przy takiej ilości energii, jaką inwestujesz w pracę, na pewno poczujesz się głodny. Jednak gotowanie jedzenia, podczas gdy pracujesz gdzieś indziej przez cały dzień, może stać się nieco gorączkowe. Dlatego przestrzenie coworkingowe zapewniają zdrowe i smaczne jedzenie w kantynie, gdzie można się zrelaksować z innymi przy kawie lub przekąsce.

Oferują one przekąski, napoje i posiłki przez cały dzień, więc nie musisz się martwić o zamawianie lub przygotowywanie posiłków.

Wnioski

Przestrzeń coworkingowa może przynieść Ci wiele korzyści na poziomie osobistym i zawodowym. Oprócz poprawy wydajności, pozwala również rozwijać się poprzez oferowanie możliwości nawiązywania kontaktów z innymi profesjonalistami, łączenia się z ludźmi o podobnych poglądach, budowania autentycznych relacji, uczenia się nowych rzeczy i otrzymywania świetnych wskazówek poprzez angażowanie się z innymi utalentowanymi pracownikami.

Możesz zatrudnić zdalnych programistów do swoich projektów, którzy wykorzystają całą swoją kreatywność w dostarczaniu Ci najlepszych rezultatów. Taka przestrzeń coworkingowa może okazać się korzystna w przynoszeniu innowacyjnych pomysłów i uzyskiwaniu pomocy od innych utalentowanych profesjonalistów.

Przestrzenie coworkingowe zyskują na popularności każdego roku i pozostaną tu na długo. Przyjęcie nowych sposobów pracy może przynieść wiele kreatywności i wygody na różnych poziomach, a to może być rozwiązanie, którego szukasz.

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria