Przedsiębiorczość młodzieży i najlepsze praktyki młodych greckich przedsiębiorców

Wielu młodych ludzi poszukuje sposobów na założenie własnej firmy, ale większość z nich uważa, że wymaga to dużo pieniędzy.

Uczenie się od innych i łatwy, ale skuteczny poradnik, jak założyć firmę, prawdopodobnie pomoże Ci zmienić zdanie lub przynajmniej zmotywować do rozpoczęcia rozważań nad kroki.

Na początek poznajmy podręcznik.

Podręcznik przedsiębiorczości młodzieży został opracowany z myślą o potrzebach młodzieży i zawiera informacje praktyczne, raporty o udanych przedsięwzięciach młodych przedsiębiorców z Grecji, Hiszpanii, Polski i Turcji, a także metody/wskazówki, które mogą pomóc w założeniu własnej firmy i promowaniu ducha przedsiębiorczości wśród młodzieży jako rozwiązania problemu wysokiego bezrobocia. W podręczniku można znaleźć również informacje, wizualizacje i wspaniałe przykłady nowych młodych przedsiębiorców. Podręcznik składa się w szczególności z

 • Wskazówki dotyczące zakładania firmy
 • Cechy charakterystyczne młodych przedsiębiorców
 • Umiejętności młodych przedsiębiorców
 • Zadawanie sobie pytań i sposoby ich zadawania
 • 4 kroki do rozpoczęcia działalności
 • Burza pomysłów, jeśli jeszcze jej nie masz
 • Wskazówki dotyczące analizy rynku i potencjalnych konkurentów
 • Plan marketingowy
 • Budowanie marki
 • Sposoby pozyskania kapitału
 • Lista kontrolna procesu zakładania firmy

Zapoznajmy się teraz z najlepszymi praktykami dla młodych przedsiębiorców w Grecji, również zawartych w podręczniku.

Klub Kultury Morfotiko

Morfotiko/Culture Club jest organizacją młodzieżową non-profit młodzieżową organizacją non-profit, stworzoną przez studentów, którzy postanowili w sposób bardziej niezależnie. Wizją klubu jest przygotowanie studentów w trakcie studiów, zwiększenie ich możliwości wejścia na rynek pracy odpowiadający ich wykształceniu.

Jedną z najlepszych praktyk sektora biznesowego Morfotiko Club jest Unique Holidays Bureau - inicjatywa przedsiębiorcza w sektorze turystycznym, aktywizująca zdolności i talenty członków w zakresie zarządzania, marketingu, IT, badań i rozwoju, obsługi klienta oraz finansów. Jest to międzynarodowe biuro z siedzibą w Grecji, które rozpoczęło działalność w ramach sektora biznesowego klubu. Działa od 2018 r. i do tej pory rozszerzyło swoją działalność na dwa kraje - Albanię.

Brainshot

BRAINSHOT to młodzieżowa marka streetwearowa z etosem, że każdy jest równy i może korzystać z mody tak, jak chce, z dala od ograniczeń społecznych i efemerycznych trendów. Każda kolekcja ma charakter uniseksowy i zawiera luźne sylwetki w każdym rozmiarze, aby nikt nie był wykluczony.

Elisavet jest młodą przedsiębiorczynią przedsiębiorcą, który rozpoczął swoją działalność w Internecie dzięki własnym oszczędnościom. Nawet jeśli na początku musiała stawić czoła wielu wyzwaniom, wciąż się uczy i stara się stara się dostosować informacje zwrotne otrzymane od swoich klientów, aby stworzyć wpływową działalność gospodarczą, która może motywować innych młodych ludzi.

Biosan Agriculture Business

Biosan Agriculture Business to firma zajmująca się produkcją rolną, zlokalizowana w regionie Tesalii, a dokładniej w Larissie, mieście słynącym z tradycji rolniczych, które jest otoczone obszarami wiejskimi.

Christina Malagari, która zarządza firmą rodzinną od kilku lat, posiada tytuł licencjata w dziedzinie rolnictwa produkcji roślinnej i środowiska wiejskiego na Uniwersytecie Tesalskim, magistra kontroli jakości na Hellenic Open University. Kontroli Jakości na Otwartym Uniwersytecie Greckim oraz Certyfikat w zakresie produkcji mleka i produkcji mleka i przetworów mlecznych w Centrum Szkoleniowym Open Mellow Vocational Xl. Jej wizją jest jest poprawa i zmiana procedur uprawy w firmie rodzinnej w sposób w sposób przyjazny dla środowiska i zdrowy. Udoskonaliła więc techniki uprawy dodając mniej leków do uprawy warzyw.

Biosan Wina i napoje spirytusowe

Biosan Wine & Sp irits to rodzinny sklep monopolowy w centrum Larisy. To, co czyni to miejsce wyjątkowym, to fakt, że większość win pochodzi z małych winiarni z całej Grecji. Większość win jest sprzedawana luzem, więc każdy może je wypróbować i kupić tyle, ile chce.

Malagaris Jason, który zarządza sklepem monopolowym, studiuje na Wydziale Inżynierii Rolniczej Technologów na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Tesalii. W tym samym czasie Pracuje również przy produkcji oliwy z oliwek (ChNP) z wyspy Samos. Jego wizją jest zdobycie większego doświadczenia w produkcji oliwy z oliwek, aby rozpocząć produkcję własnych produktów i sprzedawać je w swoim sklepie.

Więcej szczegółów na temat Najlepszych Praktyk można znaleźć w Podręczniku!

Podręcznik Youth entrepreneurship & Best Practices of young Greek Entrepreneurs został opracowany w ramach projektu Erasmus + EYE in RURAL (numer projektu: 2018-2-TR01-KA205-060888), w którym IED - The Institute of Entrepreneurship Development uczestniczy jako partner, we współpracy z Adana Governship (Turcja), ACD La Hoya: Hiszpańskie Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe (Hiszpania), ÇKA - Cukurova Development Agency: regionalne władze publiczne (Turcja), Fundacja Autokreacja: organizacja wspierająca aktywne uczestnictwo w społeczeństwie obywatelskim poprzez różne inicjatywy w dziedzinie ekonomii społecznej (Polska) oraz Gmina Karaisalı (Turcja).

Odwiedź naszą stronę internetową: https://eye-project.eu/

Śledź nas na Facebooku: https://www.facebook.com/EyeinRural/

oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/eyeinrural_/

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria