Najlepsze praktyki w zakresie mumpreneurship przedsiębiorczości kobiet w regionie Thessaly

Unia Europejska uznaje znaczenie przedsiębiorczości kobiet w regionie europejskim. W szczególności, mumpreneurship jest w zakresie i promowane, dziś bardziej niż kiedykolwiek.

Termin mumpreneurship jest najnowszym terminem, który odnosi się do kobiet, które są matkami i które chcą zostać przedsiębiorcami. Powodem, dla którego jest to tak ważna sprawa jest fakt, że matkom zazwyczaj nie ufa się jako przedsiębiorcom. Jest to sprzeczne z całą polityką europejską i jest to coś, co należy jak najszybciej naprawić.

Projekty europejskie, takie jak projekt FEMME, koncentrują się na obaleniu tych murów dyskryminacji i upewnieniu się, że kobiety, a zwłaszcza matki, otrzymają możliwości, na które zasługują, aby budować swoje własne firmy i stać się przedsiębiorcami.

Projekt F EMME ma do zaoferowania wiele informacji dotyczących obecnej sytuacji w Europie. W ramach projektu podjęto wiele działań, aby upewnić się, że kobiety dowiedzą się, jak zacząć budować własny biznes i promować swoją pracę.

W szczególności w regionie Tesalii, inicjatywy i najlepsze praktyki są w stanie dać kobietom narzędzia, których potrzebują, aby rozpocząć swoją podróż. Some strong example is the ''Yiam'' action, a best practice focusing on encouraging entrepreneurship among women. Yiam to e-biznes, który znajduje się w wiejskiej wiosce w pobliżu Larissy, zwanej Agia. Ten kobiecy e-biznes sprzedaje różne produkty rolne, które pani Avra Panousopoulou, właścicielka, wytwarza w swoim domu. Produkty takie jak dżemy, sosy, przetwory i pikle. Na początku sprzedawała swoje produkty w sklepach, a potem stworzyła sklep internetowy. Miała już swoje produkty, więc pomyślała, żeby sprzedawać je przez e-commerce, bo trudno jej było mieć fizyczny sklep. Stronę stworzyła od kogoś doświadczonego, kto w kilku krokach nauczył ją, jak z niej korzystać i jak nią zarządzać. Nie miała wcześniej żadnego doświadczenia w e-commerce, ale nauka nie była dla niej trudna.

Innym świetnym przykładem działań mumprenurship w regionie Tesalii jest ''O SOFRAS''. Społeczna Spółdzielnia Kobiet Livadi, nosząca nazwę "O Sofras", została założona w 2002 roku w celu podkreślenia i budowania doskonałej jakości lokalnych produktów. Lokalizacja Stowarzyszenia znajduje się w miejscowości Livadi na górze Olimp, jednej z najpiękniejszych i najbardziej zatłoczonych górskich wiosek regionu Tesalii.

W trudnym wprawdzie zadaniu finansowania spółdzielni, kobiety-członkinie były dotowane przez Grecką Agencję Zatrudnienia oraz Ministerstwo Rozwoju Obszarów Wiejskich i Żywności. Cennymi doradcami i pomocnikami w ich wysiłkach byli członkowie samorządu i wszystkich organów górskiej gminy. Społeczna Spółdzielnia Kobiet "Livadi" od początku swojej działalności do dziś rozwija działalność obejmującą całe spektrum produkcji, przetwarzania i wprowadzania na rynek produktów rolnych.

Stowarzyszenie utrzymuje restaurację o nazwie "The Sofras" w centrum wsi, naprzeciwko ratusza. W tym samym miejscu znajduje się również laboratorium, w którym przygotowywane są wszystkie lokalne potrawy i inne produkty, takie jak makarony i ciasta. Spółdzielnia zalicza kilka udziałów w konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Celem członków poprzez udział w tych wydarzeniach jest ich ciągłe szkolenie oraz promocja spółdzielni.

To tylko niektóre z wielu różnych ważnych działań podejmowanych każdego roku w celu promowania mumprenesansu i przedsiębiorczości wśród kobiet. FEMME to bardzo silny projekt, ale nie jedyny. Odwiedź oficjalną stronę UE i upewnij się, że dowiesz się wszystkiego o przedsiębiorczości kobiet. Jeśli jesteś kobietą i chcesz zbudować swój własny biznes, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby to zrobić!

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria