Jak wykorzystać lokalne SEO dla Twojego sklepu internetowego

Ponieważ coraz więcej firm wchodzi do Internetu, praktyki optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) zyskują na wartości. Nawet teraz, Internet jest wypełniony firmami walczącymi o osiągnięcie najwyższego miejsca na stronach wyników wyszukiwania (SERP), a SEO jest jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do osiągnięcia tego celu. Jednym z czynników, który może stanowić dźwignię potrzebną organizacjom do pokonania konkurencji, jest lokalne SEO.

W skrócie, lokalne SEO to połączenie strategii, które firmy mogą wykorzystać do zwiększenia swojej widoczności w wyszukiwarkach na rynku lokalnym. Optymalizacja tych strategii może przynieść znaczące korzyści, ponieważ pozwala firmie przyciągnąć lokalnych klientów i zdobyć więcej pozytywnych recenzji, co może jeszcze bardziej przyspieszyć cały proces.

W związku z tym, stworzenie właściwej strategii SEO dla rynku lokalnego wymaga kilku specjalnych działań. Poniżej znajduje się lista kilku najlepszych wskazówek dotyczących lokalnego SEO, które właściciele sklepów internetowych mogą wykorzystać, aby ich firma wyróżniała się z tłumu!

Buduj lokalne cytaty

Może to zabrzmieć nieco staroświecko, ale to stwierdzenie jest dziś jeszcze bardziej prawdziwe niż w przeszłości - jeśli witryna zdoła uzyskać niesamowite backlinki, wzrośnie ona w SERPach. Jest to tak proste jak to! Więcej informacji na ten temat można znaleźć w przewodniku Husky Hamster po backlinkach.

Jednakże firmy muszą dodać do tego trochę twistu, aby uczynić tę praktykę korzystną dla lokalnego SEO. Zamiast wybierać katalogi online ze stron rozproszonych po całym świecie, powinny one skupić się na zbieraniu wysokiej jakości backlinków od najbardziej autorytatywnych firm w swojej okolicy. W ten sposób część tego autorytetu zostanie przeniesiona na nich.

Lokalne cytaty pozwalają biznesowi potwierdzić swoją legalność i wiarygodność. Dzięki nim wyszukiwarki są pewne, że firma istnieje i nie jest oszustwem. Im więcej inni ludzie mówią o organizacji, tym bardziej autorytatywnie i wiarygodnie ona wygląda.

Inne dobre taktyki obejmują gościnne blogowanie na odpowiednich stronach internetowych lub udział w lokalnych wydarzeniach. Stosując te metody, organizacje mogą znacznie zwiększyć liczbę możliwości link-buildingu, dzięki czemu zadanie dotarcia do szerokiego grona odbiorców staje się o wiele łatwiejsze do wykonania.

Ogólnie rzecz biorąc, budowanie relacji z lokalnymi grupami biznesowymi, stronami gazet i innymi lokalnymi organizacjami jest doskonałym sposobem na zdobycie większego zaufania w oczach Google. Ponadto, zwiększa to rozpoznawalność marki i widoczność witryny - czynniki krytyczne w budowaniu solidnej obecności w Internecie.

Skonfiguruj Google Moja Firma

Google jest bez wątpienia najpopularniejszą wyszukiwarką internetową. Stoi o głowę i ramiona wyżej od swoich konkurentów, dlatego firmy powinny zrobić wszystko, co w ich mocy, aby pozostać po jej dobrej stronie. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby to osiągnąć, jest posiadanie wpisu w Google Moja Firma.

Korzystając z tego bezpłatnego narzędzia, organizacje mają możliwość pokazania się w wyszukiwaniach lokalnych, w tym w Mapach Google. Wystarczy odwiedzić stronę Google My Business i podać informacje o firmie, w tym jej nazwę, adres, godziny otwarcia i numer telefonu. Po wykonaniu tego kroku, firmowa lista wyszukiwania Google będzie kierować organiczny ruch wyszukiwania do witryny firmy.

Po stronie organizacji leży upewnienie się, że informacje są dokładne i aktualne. Dodatkowo, należy wykorzystać informacje na swojej stronie w taki sam sposób, jak na liście lokalnej Google. Dzięki temu klienci będą mogli łatwiej znaleźć to, czego szukają, co przełoży się na lepsze doświadczenia użytkownika i wyższy współczynnik konwersji.

Zoptymalizuj swoją stronę internetową

Mówiąc o optymalizacji on-site, firmy muszą zoptymalizować swoje strony internetowe pod kątem zapytań lokalnych. Jeśli organizacja chce zwiększyć swoją obecność w Internecie, jej strona powinna być nie tylko łatwa w wyszukiwaniu i nawigacji, ale także zawierać znaczące i istotne lokalnie treści.

Firma powinna przeprowadzić podstawowe badania słów kluczowych, aby odpowiedzieć na potrzeby odwiedzających stronę. W przypadku lokalnego SEO, oznacza to zazwyczaj znalezienie równowagi pomiędzy najpopularniejszymi terminami wyszukiwania w ogóle, a tymi najbardziej odpowiednimi dla lokalnego rynku.

Dowiadując się, które terminy są często kojarzone z konkretną kategorią biznesową, firma może wykorzystać tę wiedzę do wprowadzenia słów kluczowych do swoich artykułów, adresów URL, tytułów stron, opisów meta, obrazów i innych elementów witryny. Te frazy i słowa, z kolei, sprawią, że witryna będzie wyglądać bardziej atrakcyjnie dla Google i bardziej istotne dla odbiorców organizacji.

Niemniej jednak, firmy powinny być ostrożne, ponieważ przeładowanie strony słowami kluczowymi może mieć odwrotny skutek. W wyniku upychania słów kluczowych, strona może zostać mocno ukarana i znaleźć się na samym dole wyników wyszukiwania.

Oczywiście, uczynienie strony przyjazną dla urządzeń mobilnych jest również krytycznym aspektem, którego firmy nie powinny ignorować, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że liczba użytkowników urządzeń mobilnych na całym świecie ma wzrosnąć w najbliższej przyszłości. Stworzenie dedykowanej wersji mobilnej strony oraz zastosowanie responsywnego projektowania stron to jedne z najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie.

Wniosek końcowy

W dzisiejszych czasach lokalne SEO jest bardziej istotne dla sklepów internetowych niż kiedykolwiek wcześniej. Może ono pozytywnie wpłynąć na ich obecność w sieci, zwiększyć liczbę organicznych wyników wyszukiwania i umieścić je przed lokalną publicznością. Jednak korzystanie z narzędzi lokalnego SEO nie jest czymś, co może przynieść owoce z dnia na dzień.

Aby upewnić się, że ich strona będzie plasować się wyżej w SERPach, organizacje powinny budować lokalne cytaty, ubiegać się o pozycje w Google My Business oraz optymalizować swoje strony internetowe. Podążanie za tymi strategiami to pierwszy krok na długiej drodze do sukcesu i choć ich wpływ może nie być odczuwalny od razu, powinny zacząć przynosić zyski już wkrótce!

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria