Jak starać się o dofinansowanie z Unii?

Dotacje oraz dofinansowanie z UE to obecnie bardzo popularna forma finansowania działalności, co dla wielu osób będzie szansą na rozwój firmy. Unia chętnie daje dodatkowe środki na takie działania, które określić będzie można jako innowacyjne, ciekawe i kreatywne.

W Polsce mamy również wiele takich inwestycji, które będą realizowane w ramach dostępnych środków unijnych. Granty wykorzystuje się w różnych branżach między innymi w handlu, kulturze czy edukacji. Oczekiwać można, że takie finansowanie będzie wspierać prywatne inicjatywy wielu przedsiębiorców. Dla wielu osób jest to ważne, ponieważ dzięki temu będzie można także spełniać marzenia bez konieczności brania kredytów. Wielu rodaków boi się również dotacji, ponieważ zupełnie nie wiadomo jak się o nie starać. Wszystkie działania są proste, jeśli zajmiemy się bliżej tematem.

Staranie się o pomoc finansową przebiegać będzie w kilku etapach. Podstawowa sprawa to mieć pomysł. Jeśli mamy jakąś inicjatywę to będzie początek naszej drogi do poszukiwania wsparcia. Sami możemy sobie powiedzieć jaka ma być nasza działalność oraz co może wnosić i dlatego to właśnie na nią ma być uzyskane dofinansowanie. Kolejny krok to zapoznanie się z obecnie funkcjonującymi programami i przygotowanie odpowiedniego wniosku. Należy wiedzieć jakie obecnie są projekty i gdzie będzie można się zakwalifikować. 

Jeśli uda nam się wymyślić coś innowacyjnego to następnie trzeba będzie pomyśleć o przygotowywaniu biznesplanu. W momencie, gdy dokumenty będą gotowe będzie można tylko oczekiwać, że nasz wniosek zostanie oceniony. Tutaj jest już wiele różnych kwestii, które będą brane pod uwagę, jednak najważniejsza to zapoznanie się z różnymi przepisami, dzięki którym będzie można ocenić co w danym programie będzie najważniejsze. Wtedy uda się przygotowywać takie rozwiązania, które zdecydują o tym, że wniosek będzie oceniony pozytywnie. Gdy wniosek zostanie oceniony pozytywnie będziemy mogli czekać na podpisanie umowy i następnie oczekiwać na przesłanie środków z danej umowy. Dlatego najważniejsze to przygotowywanie dobrych dokumentów, które będą podstawą do tego, by takie dofinansowanie otrzymać.

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria