Jak poprawa umiejętności długoterminowego zatrudnienia może zmniejszyć stopę bezrobocia w Europie

W ciągu ostatnich kilku latstopy bezrobocia w Europie szybko rosły. W obliczu kryzysu finansowego, który mocno uderzył w młodych mężczyzn i kobiety, prawie niemożliwe jest, aby społeczeństwo europejskie widziało jakąkolwiek szansę na świetlaną przyszłość. Przynajmniej nie w ciągu najbliższych kilku lat. Sytuacja nie jest zbyt jasna. Niektórzy twierdzą, że sytuacja się poprawia. Inni mówią, że pogarsza się szybciej niż wcześniej.

Bez względu na wszystko, to młodzi ludzie w Europie są w większości tymi, którzy muszą radzić sobie z tym problemem. Nie wiedzą, jak znaleźć pracę lub czy w ogóle będą w stanie ją utrzymać po jakimś czasie. Mogą zostać zwolnieni, ponieważ firma nie radzi sobie zbyt dobrze. Ich brak doświadczenia w miejscu pracy może być powodem, jak również. Niezależnie od przypadku, nadal próbują i oczywiście robią wszystko, co w ich mocy, aby poprawić swoją sytuację.

Znalezienie się w środowisku pracy po raz pierwszy może być dość onieśmielające. Nie wiemy, co robić. Jak się zachowywać. Jaki jest protokół. A to wszystko powoduje, że nie jesteśmy pewni, czy uda nam się utrzymać pracę, czy nie. Istnieją jednak pewne umiejętności w miejscu pracy, które są uważane za najważniejsze. I jak udowodniono, posiadanie tych umiejętności i ich codzienne doskonalenie może pomóc w utrzymaniu pracy, a w rezultacie zmniejszyć szanse na zatrudnienie.

Najważniejszymi umiejętnościami, które mogą pomóc Ci stać się lepszym w pracy i utrzymać swoje stanowisko, są następujące umiejętności

  • Komunikacja
  • Praca zespołowa
  • Rozwiązywanie problemów
  • Samozarządzanie
  • Planowanie i organizacja
  • Umiejętności technologiczne
  • Umiejętność uczenia się
  • Podejmowanie inicjatywy
  • Bycie innowacyjnym
  • Myślenie perspektywiczne.

Te dziesięć umiejętności można nabyć i trenować na co dzień. Mogą one zdziałać cuda w miejscu pracy, a niektóre z nich mogą być wspaniałe również poza nią. Umiejętności komunikacyjne są niezbędne w naszych codziennych interakcjach. Czy to z przyjaciółmi, kolegami z rodziny, czy z nieznajomymi. Szkolenie umiejętności komunikacyjnych musi być dla Ciebie priorytetem numer jeden, w ogóle.

Znalezienie sposobów na szkolenie swoich umiejętności może być dla Ciebie bardzo korzystne. Postawienie się w wymagającej sytuacji może ci w tym pomóc. Być może biorąc kilka kursów, być może kilka webinarów i seminariów, które mogą dać ci dostęp do dodatkowych szkoleń.

Powodem, dla którego umiejętności te mogą pomóc w utrzymaniu pracy, a tym samym obniżyć wskaźnik szans na zatrudnienie w Europie, jest fakt, że - jak udowodniono - umiejętności te są najbardziej istotne dla zapewnienia 100% funkcjonalności miejsca pracy. Im lepiej wyszkolone umiejętności, tym bardziej funkcjonalna siła robocza. Żaden pracodawca nie chciałby zwolnić kogoś funkcjonalnego. Funkcjonalne miejsce pracy może przynieść zysk. I to jest to, czego potrzebuje każdy pracodawca!

Zacznij pracować nad swoimi umiejętnościami już dziś. Doskonal je. Dowiedz się więcej na ich temat i zacznij je wykorzystywać w miejscu pracy. Zasadniczo, stań się niezastąpiony. Jeśli będziesz potrzebny, to będziesz w stanie utrzymać swoją pozycję. I to jest właśnie pierwszy krok w kierunku zmniejszenia stopy bezrobocia w Europie!

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria