Jak nauka online może pomóc Ci wyróżnić się na rozmowach kwalifikacyjnych?

Rozmowa kwalifik acyjna to kluczowy etap procesu ubiegania się o pracę, w którym należy zaprezentować się jako pewny siebie i kompetentny kandydat na dane stanowisko. Bardzo często osobą, która ostatecznie otrzymuje pracę nie jest osoba najlepiej wykształcona, czy z największym doświadczeniem, ale ta, która skutecznie wykaże się pewnością siebie w zakresie swoich kompetencji i doświadczenia, a także najskuteczniej połączy je z wymaganiami stanowiska pracy. Wielu młodych ludzi odczuwa niepewność i lęk przed rozmową kwalifikacyjną. Może to czasami uniemożliwić im wyartykułowanie, w jaki sposób nadają się na konkretne stanowisko pracy.

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, różne aspekty, w których komunikujemy się z naszym otoczeniem (werbalne i niewerbalne komunikacji (postawa, strój, gesty i mimika), zostały szeroko zbadane przez naukowców społecznych i dziś mamy różne kursy, które mogą pomóc nam poprawić naszą komunikację i umiejętności autoprezentacji. Wiele takich możliwości jest dostępnych poprzez naukę online. Podczas gdy istnieją filmy online, z których można korzystać, wraz z rozwojem webinarów edukacyjnych pojawiła się nowa, bardzo skuteczna możliwość.

Webinaria dają Ci możliwość zaangażowania się w komunikację na żywo z ekspertem/edukatorem, który może zapewnić spersonalizowane wskazówki w procesie podnoszenia Twoich umiejętności. Webinaria dają również możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z innymi młodymi ludźmi, którzy doświadczają trudności podczas rozmów kwalifikacyjnych. Webinaria są również świetne, ponieważ możesz ćwiczyć przed swoim mentorem i otrzymać informacje zwrotne na temat tego, które aspekty Twojej prezentacji wymagają poprawy.

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria