ETAP: Nowa inicjatywa uwalnia możliwości dla europejskich firm, aby ukształtować nową falę zrównoważonego wzrostu gospodarczego

Czy nowa rewolucja przemysłowa nabiera tempa? Zrównoważony rozwój od dawna jest w centrum zainteresowania Unii Europejskiej, kształtując przyszłość produkcji i łańcuchów wartości. Przejście do niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki cyrkularnej będzie wymagało wdrożenia nowych modeli biznesowych, zaawansowanych technologii przemysłowych i innowacji. Otwiera to nowe ścieżki dla przedsiębiorstw.

Ale jak firmy wykorzystują tę szansę? Od czego zacząć? Jak być gotowym na przyjęcie tych nowych technologii? Co należy poprawić? Jak się pozycjonować? Jak przyspieszyć wzrost? To pytania, które zadaje sobie dziś wielu europejskich założycieli i menedżerów małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Tak więc w czerwcu 2022 roku konsorcjum projektu Sustainable Transition to the Agile and Green Enterprise (STAGE) zebrało się w Berlinie pod parasolem STAGE z ambicją, aby pomóc firmom uzyskać właściwe odpowiedzi i wesprzeć ich zrównoważoną transformację.

Czym jest STAGE?

Projekt STAGE, przy wsparciu Komisji Europejskiej , stworzy ekosystem skupiający się na przekształcaniu przedsiębiorstw przemysłowych w wiodące na świecie, zwinne i zielone przedsiębiorstwa. Inicjatywa łączy ekspertów z wielu dziedzin, w tym produkcji, inżynierii procesowej, modelowania biznesowego, finansów i strategii zrównoważonego rozwoju. W najbliższych miesiącach partnerzy STAGE z rozległą siecią ośrodków zrównoważonego rozwoju, będą:

  • Dostarczać oceny innowacyjności i zrównoważonego rozwoju tysiącom małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) i pomagać im w tworzeniu map drogowych z krokami działania dla osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.
  • Przeszkolić setki doradców ds. zrównoważonego rozwoju i zaangażować ich w silny i wspierający ekosystem transformacji zrównoważonego rozwoju.
  • Przeprowadzenie dogłębnych szkoleń przemysłowych dla setek wybranych MŚP w celu stworzenia ich planów transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju (ST plans).
  • Oferowanie zachęt finansowych (voucherów) dla MŚP w celu uzyskania dostępu do dostosowanych usług doradczych i wsparcia finansowego dla wdrażania planów ST.
  • Ułatwienie inwestycji dla MŚP o najwyższym potencjale, czyniąc je liderami europejskiej gospodarki przemysłowej.

Kto może skorzystać z STAGE?

Przemysłowe MŚP w Europie mogą zarejestrować się u każdego z partnerów STAGE i jako pierwsze skorzystać z oferty inicjatywy. Ponadto, wszyscy publiczni i prywatni doradcy i konsultanci pracujący w zakresie zrównoważonego rozwoju są zachęcani do przyłączenia się do sieci STAGE.

Kim są partnerzy STAGE?

Ekosystem STAGE został uruchomiony w ramach programu Komisji Europejskiej Horizon przez 14 renomowanych organizacji z 12 krajów:

Institute of Entrepreneurship Development (Grecja), GND Advisory & Technology (Litwa), Innovation Network of Advanced Materials (Niemcy), SICINDUSTRIA (Włochy), SINTEF Manufacturing (Norwegia), Global Factor International Consulting (Hiszpania), Lithuanian Innovation Centre (Litwa), University of Ljubljana (Słowenia), University College Dublin (Irlandia), Bulgarian-Romanian Chamber of Commerce and Industry (Bułgaria), Warsaw University of Technology (Polska), Corner Case Technologies (Litwa), Slovak University of Technology (Słowacja) oraz HSSMI (Wielka Brytania).

Bądźcie na bieżąco z postępami STAGE!

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria