Dyskusje podczas 3 spotkania projektu REFLECT

Partnerzy projektuREFLECT spotkali się po raztrzeci w Rzymie 22 czerwca 2022 roku. Ocenili postępy i omówili przyszłe kroki projektu.

REFLECT to projekt Erasmus+, który chce zaszczepić refleksyjne uczenie się w formalnych i nieformalnych działaniach edukacyjnych poprzez szkolenie pracowników młodzieżowych w celu wspierania młodzieży słabo wykształconej.

Dowiedzmy się więcej o tym, co zostało omówione podczas spotkania.

Agenda trzeciego spotkania w ramach projektu REFLECT

To spotkanie było ważne dla pomyślnej kontynuacji projektu. Partnerzy spotkali się i lepiej zrozumieli, na czym stoi projekt i co jeszcze trzeba zrobić.

Co zostało zrobione do tej pory

MOOC z informacjami i ćwiczeniami na temat różnych etapów uczenia się jest już prawie zakończony. Kurs ten będzie istotny dla pracowników młodzieżowych, którzy szkolą młodych ludzi. Ten MOOC jest oparty na podejściu Learning by Doing autorstwa Grahama Gibbsa, które zachęca nas do systematycznego myślenia o wszystkich fazach szkolenia. Ten MOOC składa się z czterech modułów o łącznym czasie nauki 12 godzin, które będą dostępne online i za darmo.

Ponadto, wkrótce ukaże się również tak zwany "Diary for Reflection". Dziennik ten będzie towarzyszył młodym ludziom o słabych podstawach edukacyjnych przez cały okres nauki uczenia się. Dziennik zawiera kwestionariusze i ćwiczenia do autorefleksji, które można wykorzystać w trakcie lub po sesji nauki. Diary for Reflection będzie miał format drukowany, podobny do notatnika z miejscami na notatki.

Co jest w przygotowaniu

Ponieważ pierwsze dwa wyniki mają zostać wkrótce opublikowane, REFLECT rozpoczął prace nad swoim produktem końcowym. "Zestaw narzędzi do refleksji w procesie uczenia się" wykorzystuje metody gamifikacji, który będzie zawierał grę planszową, grę karcianą oraz talię kart Dixit, które będą wykorzystywane przez osoby pracujące z młodzieżą i edukatorów do celów szkoleniowych w edukacji formalnej i nieformalnej.

Uzgodniliśmy realizację szkolenia dla osób pracujących z młodzieżą i mobilności dla młodzieży w Rumunii w lipcu 2022 roku i omówiliśmy szczegóły programowe tego szkolenia oraz finanse projektu i przyszłe kroki.

To spotkanie było kluczowe, ponieważ pozwoliło partnerom spotkać się, przedyskutować dogłębnie, wymienić poglądy i wzmocnić partnerstwo projektowe.

Dowiedz się więcej o projekcie REFLECT na jego oficjalnej stronie internetowej.

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria