Czwarta rewolucja przemysłowa we współczesnym biznesie

Firmy, które potrafią być elastyczne i dostosowywać się do nadchodzących innowacji technologicznych, zdominują czwartą rewolucję przemysłową. Wchodząc w tę rewolucję, właściciele firm rozumieją, że przyszłość nie przynosi nic poza niepewnością, a ich obowiązkiem jest przywrócenie pewności w swoich firmach.

Firmy powoli się zmieniają. Znajdują się w samym środku starych i nowych dróg, zprzesunięciem skali w kierunku technologii, każdego dnia trochę bardziej niż wcześniej, to jest to, co oznacza prawo przejścia z 3. rewolucji przemysłowej do 4. Prowadzenie działalności w tych zmieniających się czasach okazuje się być znacznie trudniejsze niż to, co większość właścicieli firm oczekiwałaby.

Jest to główny powód, dla którego wiele firm nie przejdzie przez 4 Rewolucję Przemysłową w jednym kawałku. Już teraz niektóre stare firmy poddają się, ogłaszając bankructwo. To oczywiście pozostawia miejsce na powstawanie nowych firm. Idea przedsiębiorczości jest ściśle związana z rewolucją przemysłową. Szczególnie dlatego, że przedsiębiorczość jest jednym z głównych czynników, które powodują rewolucję.

Wejście w nową erę jako cała firma jest trudne, a w miarę postępów będzie tylko trudniej. Firmy będą musiały być w stanie wytrzymać te nieuniknione, sejsmiczne, gwałtowne zmiany. Jest to coś, za przygotowanie czego odpowiedzialni będą właściciele firm. Lider musi wziąć na siebie odpowiedzialność i iść naprzód, pociągając za sobą wszystkich i wszystko.

Ze względu na rewolucję, która zbliża się szybkimi krokami, tylko prawdziwi liderzy będą w stanie przeprowadzić swoje firmy przez trudne czasy i pomóc im powstać i stać się nowymi potentatami rewolucji. Ale dlaczego czwarta rewolucja przemysłowa wydaje się być o wiele trudniejsza? Dzieje się tak, ponieważ wydaje się, że wprowadzana jest nowa innowacja modelu biznesowego. Ten model wymaga równowagi. Nie chodzi już tylko o proste produkty i zysk, jaki mogą przynieść.

Chodzi oinnowacje. Rynek się zmienia, koncentrując się bardziej na innowacyjności produktu, a nie na cenie lub stawce sprzedaży. Innowacyjność jest tym, co przyniesie nowe produkty na rynku. Wystarczy pomyśleć o niesamowitych możliwościach sztucznej inteligencji. Wszystkie te badania naukowe, które przyniosły lekarstwa na choroby i medycynę ułatwiającą nam życie. A to tylko dwa z wielu innowacyjnych pomysłów, które zapowiadają nową rewolucję. Samojezdne samochody, obliczenia w Chmurze, Blockchain, VR, Druk 3D. Tak wiele nowych pomysłów, które powstały w wyniku wieloletnich badań, budujących do zmian, które zachodzą.

Ale przyszłość wciąż pozostaje niepewna. Nawet jeśli rzeczy wydają się jasne, nikt nie wie, jak innowacja będzie działać. Tak wiele pytań nie doczekało się jeszcze wyczerpujących odpowiedzi. Czy będzie więcej działań międzysektorowych? Czy sektory będą mniej ustrukturyzowane? Jakiego rodzaju wpływu możemy się spodziewać w edukacji i doświadczeniu zawodowym? Jak zmieni się siła robocza? Jak będą wyglądały firmy i organizacje przyszłości?

Czwarta rewolucja przemysłowa przyniesie ogromny potencjał wzrostu we wszystkich dziedzinach przemysłu. Być może nie wiadomo, co przyniesie przyszłość, ale na pewno będzie interesująca. Niektóre firmy będą dobrze prosperować. Inne upadną. To wszystko dopiero się okaże!

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria