5 najlepszych technik zarządzania czasem dla właścicieli małych firm

Karol Darwin powiedział kiedyś: "Człowiek, który ośmiela się zmarnować jedną godzinę, nie odkrył wartości życia". Wszyscy z nas rozumieją, jak cenny jest czas, ale reszta zależy od tego, jak zastosujemy to w naszym codziennym życiu. Ci, którzy wiedzą, jak rozsądnie wykorzystać czas, cieszą się sukcesem, podczas gdy inni znajdują się w pułapce zmagań. Mówiąc o przedsiębiorczości, każda minuta Twojego dnia się liczy, kiedy rozpoczynasz swoją ambitną podróż jako właściciel firmy. Będąc właścicielem małej firmy, masz miejsca, do których musisz się udać i wysokości, które musisz pokonać. Nie chcę cię zniechęcać w żaden sposób, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Aby Twoja podróż się opłaciła, potrzebujesz konsekwentnej, ciężkiej pracy. Poza tym, trzeba również skuteczne zarządzanie czasem i umiejętności planowania, aby przekształcić swój mały biznes w kolosalny sukces. Ten blog podkreśla kilka krytycznych technik zarządzania czasem, że właściciele małych firm powinny śledzić. Wiesz, że czas i przypływ nie czekają na nikogo, więc dlaczego nie być o krok przed czasem?

Pięć strategii zarządzania czasem dla właścicieli małych firm

1. Rozpoznaj swoje marnotrawstwo czasu

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie trud, aby usiąść i zastanowić się nad tym, jak spędzasz swój dzień? Powinieneś robić to często i próbować zidentyfikować obszary lub zadania, w których tracisz dużo czasu. Jest to podstawowa technika zarządzania czasem. Pomaga ona zrozumieć, co pochłania większość Twojego czasu, nie oferując żadnej produktywności. Na przykład, możesz spędzać dużo czasu na promowaniu swojej firmy w mediach społecznościowych. Możesz też tracić dużo czasu na dojazdy na różne spotkania lub pisanie maili do współpracy. Ale zwrot z inwestycji czasu może być niski i nie wart Twojego czasu. Istnieją różne pożeracze czasu w dniu przedsiębiorcy, a oni muszą być zidentyfikowane i podłączony.

Kiedy już zidentyfikujesz pożeracze czasu, możesz zorganizować swój czas w bardziej inteligentny sposób. Jeśli istnieją nieuniknione czynniki rozpraszające, które są prawdziwymi pożeraczami czasu, można je zablokować. Poza tym, jeśli niektóre regiony funkcjonowania firmy sprawiają, że tracisz dużo czasu, możesz przypisać te operacje innym. W ten sposób, będziesz miał więcej czasu na rękach, aby zaspokoić najbardziej krytycznych kawałków pracy.

2. Deleguj zadania

Po uświadomieniu sobie, że nie powinieneś wykonywać wszystkich zadań samodzielnie, nadszedł czas na delegowanie uprawnień. Mówiąc prościej, musisz podzielić istotne obowiązki pomiędzy członków swojego zespołu. Prowadząc firmę, musisz ufać członkom swojego zespołu. Nie ma dla tego alternatywy, a delegowanie zadań stanie się w pewnym momencie niezbędne. Więc dlaczego nie zacząć z nim od wczesnego etapu sam. Aby dobrze wykorzystać swój czas, nie powinieneś robić wszystkiego na własną rękę. Musisz zachować swoją energię i czas dla obszarów, które wymagają drobnych umiejętności przywódczych pochodzących od Ciebie.

Na przykład, tak, media społecznościowe stały się potęgą w budowaniu marki firmy, ale inni ludzie w twoim zespole mogą się tym zająć. Nie musisz regularnie zakłócać swojego harmonogramu, aby myśleć o kreatywnym poście do mediów społecznościowych co kilka godzin. Możesz oddelegować tę pracę do kreatywnego członka zespołu, który potrafi myśleć nieszablonowo i tworzyć angażujące posty. Twój sposób zatrudniania powinien już uwzględniać kryteria delegowania. Powinieneś zatrudniać ludzi, którzy posiadają zmienne umiejętności.

3. Śledź swój czas

Jak ktoś może ocenić swoje umiejętności zarządzania czasem? Skąd ktoś będzie wiedział, czy dobrze wykorzystuje czas, który ma do dyspozycji? Będzie to możliwe, jeśli będziesz śledzić każdą minutę swojego dnia. Kiedy zaczniesz to robić, będziesz mógł przeanalizować, jak produktywne okazują się poszczególne części dnia. Śledząc swój czas, można uzyskać wartość z każdej minuty swojego dnia. Ale pytanie brzmi, jak można śledzić swój czas? Dzięki technologii, jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz śledzić swój czas używając oprogramowania lub aplikacji do śledzenia czasu. Można znaleźć wiele z nich w Internecie, a następnie wybrać najlepszy, który pasuje do Ciebie.

Aby uzasadnić, według niektórych statystyk dotyczących śledzenia czasu, gospodarka USA traci aż 50 milionów godzin produktywności każdego dnia z powodu nierejestrowanych działań roboczych. Dlatego właśnie śledzenie czasu pracy jest kluczowe zarówno dla Ciebie, jak i Twoich pracowników. Jeśli nie śledzić swój czas, koszty nie śledzenia czasu może zachować skalowanie.

4. Włącz Technikę Pomodoro

Opracowana w latach 80-tych, jest nadal jednym z najlepszych sposobów na opanowanie zarządzania czasem. Opracował ją Francesco Cirillo i może ona pomóc millenialsom organizować czas z dużą skutecznością. Czym jest technika Pomodoro i jak ją stosować?

Jest to sposób organizowania czasu w taki sposób, że praca jest podzielona na 25-minutowe przerwy. W te szczeliny wtrącane są małe przerwy. Dzięki temu praca nigdy nie wydaje się ciężarem, a przerwy są regularne, aby dać upust zmęczeniu i stresowi związanemu z pracą. To sprawia, że jest to jedna z najpiękniejszych technik przemyślanego zarządzania czasem i produktywnością oraz zastosowania tej techniki w działalności biznesowej.

Stosując tę metodę nie będziesz czuł się wyczerpany i nie będziesz świadkiem spadku swojej produktywności. To sprawi, że będziesz mocno dążył do osiągnięcia swoich ostatecznych celów. Istnieją różne aplikacje Pomodoro timer dostępne do podejmowania przystojny wykorzystanie tej strategii zarządzania czasem.

5. Uściśnij dłoń z technologią

Czy nadążasz za tempem cyfryzacji i sztucznej inteligencji? Świat zmienia się w szybkim tempie z powodu nadejścia innowacji technologicznych. Przedsiębiorcy i pracownicy nie mogą polegać na technologii, aby wykonać prawie połowę swoich zadań i zaoszczędzić im dodatkowego czasu. Jedną z najlepszych technik zarządzania czasem w XXI wieku jest automatyzacja wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Istnieje niezliczona ilość sposobów, w jakie możesz włączyć automatyzację do swojej pracy. Aby wymienić tylko kilka z nich.

  • Możesz wziąć wywiady za pośrednictwem wideokonferencji.
  • Możesz uczestniczyć w niektórych spotkaniach za pośrednictwem telepracy.
  • Możesz zwiększyć doświadczenie klienta za pomocą chatbotów.
  • Wewnętrzna komunikacja w organizacji może być ulepszona dzięki platformom komunikacji biznesowej.
  • Można organizować wirtualne sesje szkoleniowe dla nowych pracowników.

W związku z tym, technologia sprawia, że właściciele firm odnoszą większe sukcesy, będąc na pokładzie jako wiarygodni członkowie zespołu. Automatyzacja jest drogą naprzód i musisz wejść na tę ścieżkę tak szybko, jak to możliwe. Początkowa inwestycja może wydawać się nieco zbyt wysoka, ale na pewno jest warta poniesionych nakładów! Czas przejść na cyfrowe innowacje w biznesie i to ze skutkiem natychmiastowym! Inwestycja początkowa może wydawać się nieco zbyt wysoka, ale na pewno jest warta poniesionych nakładów.

Wnioski

Podsumowując, dla wszystkich przedsiębiorców czas jest jednym z najważniejszych aktywów. Poza tym, właściciele małych firm muszą być o krok przed czasem, aby dobrze prosperować w konkurencyjnym świecie. Nie będzie błędem stwierdzenie, że zarządzanie czasem jest kluczowym atrybutem jego konkurencyjności.

Powyższe strategie zarządzania czasem są wypróbowane i przetestowane w różnych branżach. Stosując je w praktyce, będziesz w stanie zaobserwować natychmiastową pozytywną zmianę w swojej osobowości. Pozytywność ta będzie opierać się na głównym założeniu, jakim jest generowanie maksymalnej wydajności pracy z twojego udziału w czasie. Strategie te nie obiecują żadnych nierealistycznych roszczeń, ale są one oparte na nauce i faktach. Twoja mała firma będzie miała ogromne zyski tylko z ich zastosowaniem.

 

kontakt@naturalnieskuteczni.pl

Galeria